ANAMURLUYUZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ANAMURLUYUZ

ANAMURUN BULUŞMA ADRESİ

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Anamur a Ait Fıkralar - ISLANMAK

YazarMesaj
atakan33
Admin
atakan33

Anamur a  Ait Fıkralar -   ISLANMAK Empty
MesajKonu: Anamur a Ait Fıkralar - ISLANMAK   Anamur a  Ait Fıkralar -   ISLANMAK EmptyÇarş. Şub. 04, 2009 2:31 pm

ISLANMAK

İki Anamurlu Taş Köprü yolundan köylerine doğru yol almaktadırlar. Hava bozar. Yağmur yağmaya başlar. Bereket birinin yanında şemsiye vardır. Şemsiyeyi açar. Arkadaşını da şemsiyenin altına alır. Islanmadan beraberce yağmurda yol alırlar. Evlerine ulaşırlar.

Üç beş gün sonra bu iki arkadaş çarşıda karşılaşırlar. Şemsiyesi olup yağmurda açan der ki: “O gün benim şemsiye olmasa amma da ıslanacaktın.” “Doğru” der diğeri.
Birkaç gün içinde yine karşılaşırlar. Aynı muhabbet tekrar gündeme gelir. Yanlarında üç beş kişi de vardır. “O gün benim şemsiye olmasa amma da ıslanacaktın.” Diğeri bozulur, ama bir şey söylemez.

Bir diğer karşılaşmalarında olay yine gündeme getirilir. Bizimki durmadan şemsiyeyi hatırlatıp durmasına bozulur.

Bir gün taş köprüde bizim iki kafadar karşılaşırlar.

Şemsiyesi olup, diğerini ıslanmaktan kurtaran yine söze başlar: “O gün benim şemsiye olmasa amma da ıslanacaktın.” der.

Diğer köylü hiç sesini çıkarmadan taş köprünün yan duvarı üzerine çıkar. Aşağıdaki derin suya(büğede) atlar. Sırılsıklam olur. Yüzüp çıkar. Diğerinin yanına gelir ve ona der ki: “Ulan senin şemsiye olmasaydı, bundan da mı çok ıslanacaktım?”
https://anamurluyuz.forum.st

Anamur a Ait Fıkralar - ISLANMAK
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Anamur a Ait Fıkralar - HOROLOP
» Anamur a Ait Fıkralar - BONCUKLUNUN SUYU
» Anamur'un Tarihi
» Anamur'un Coğrafyası
» Anamur İklimi