ANAMURLUYUZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ANAMURLUYUZ

ANAMURUN BULUŞMA ADRESİ

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

...Anemuryum...

YazarMesaj
atakan33
Admin
atakan33

...Anemuryum... Empty
MesajKonu: ...Anemuryum...   ...Anemuryum... EmptyÇarş. Ocak 21, 2009 5:19 pm

Bu şehirin kuruluşu M.Ö. 4. yüz yıla dayanmaktadır. Anamuruyum'u tercüme ettiğinizde "rüzgarlı köşe" olarak geçer. Stratejik konunu daha anlamlı olmuştur. Buradan tüm deniz trafiğin Yakındoğu ve Türk güney kıyılarını gözetim altında tutmak mümkündü.
Bu şehiri kuran ve yapılandıran Romalı hükümdarları idi. Tarihi konulara fazla girmek istemiyorum, sadece bir kaç sözcük: 20 000 kadar bir nüfus, topluluk evleri, Hamamlar, küçük tiyatro. Depremlerden ve susuzluk yüzünden şehirden vazgeçilmiş, fakat mezarlık olarak kullanılmaya devam edilmiştir.
Bugün bakarsak, üç farklı çağdan çeşitli yapılamalar mevcuttur ...... benim gibi bir kültür hayranı için hayret vericidir. Bu yapılar bugüne dek çok iyi bir şekilde korunmuştur. Burayı gezdiğinde bir viraneyle karşılaşmayacaksın, burada 2000 yıllık bir tarih yaşayacaksın ve bir Açıkhava müzesinde harika bir çevre içinde gezeceksin.
Öneri: Avantaj olarak. bu görülmeye değer çevreyi yazın sıcağında günün ikinci yarısında gezmelisin, yoksa pişersin.
...Anemuryum... Anamuriumevler1
...Anemuryum... Gasse2
...Anemuryum... Theater2
...Anemuryum... Mans19
https://anamurluyuz.forum.st

...Anemuryum...
1 sayfadaki 1 sayfası